[M]afia

Postavy

Mafie

Carlo Falcone.png

Carlo Falcone dorazil do Ameriky v roce 1913 a rychle se zapletl s rodinou Moretti.Během prohibice šéfoval jejich pašeráckým operacím,společně s Eddiem Scarpou vozili alkohol do Kanady.V roce 1933 se Carlo tajně s Frankem Vincim a ukončil válku mezi rodinama Vinci a Moreeti,když napomohl zavraždit Tomasa Morettiho.Získal tak kontrolu nad rodinou Moretti. Carlo je velký stratég a modernizátor,který se nechce zdržovat s mafiánskými tradicemi ze Sicílie.Je mu jasné,že mafie zbohatla díky Prohibici,a snaží se najít podobný zdroj příjmů i pro dnešní dny.

Mafie

Eddie Scarpa.png

Žoviální sociopat Eddie Scarpa patří mezi nejnebezpečnější muže v Empirie Bay.Dřív pracoval jako hitman pro rodinu Moretti,teď z restaurace Maltese Falcone řídí většinu vyděračského byznysu Carla Falconeho.Eddie se narodil v roce 1908 v Tamboře už jako mladík se zapletl s organizovaným zločinem.S Carlem se setkal při pašování alkoholu do Empire Bay během prohibice.Kdy se Carlo stal hlavou rodiny Moretti(dnes Falcone),vybral Eddieho jako kápa.Stále jsou blízkými přáteli,ačkoly Carlo tajně považuje Eddieho za potenziální problém,jelikož má Eddie problém s alkoholem.

Přatel Joea

Marty Santorelli.gif

Martin Santorelli se narodil v Empire Bay v roce 1933.Jeho otec pracoval jako promítač ve velkém kině ve středu města, takže Marty jako kluk viděl spoustu filmů, hlavně gangsterek. Marty snil o životě mafiána a jako dospívající adolescent často chodil do Freddieho baru, stejně jako jeho soused z dětství a velký idol Joe Barbaro.Dnes pro Joa dělá různé dorbné práce,předává zprávy,vybírá jeho výhry a leští mu auto.Neustále se snaží Joa přesvědčit,aby ho nechal jít do opravdové akce,ale Joe vidí Martyho jako mladšího bratra,který je zatím moc naivní, než aby se mohl pustit do něčeho vědčího.

Přátelé Vita

Henry Tomasino.gif

Henry Tomasino je syn sicilského mafiána, kterého v roce 1931 poslal do Ameriky, aby ho zachránil před Mussoliniho útokem na sicilskou mafii.Po připlutí do Empire Bay se Henry dostal pod ochranu rodinného přítele a bezohledného šéfa místní mafie Alberta Clementa. Henry je teď plnohodnotným členem Clementeho rodiny a je považován za loajálního vojáka a respektovaného zabijáka.Henry se chová odměřeně a má jen málo přátel.Jedinou opravdovou motivací je pro něho čest a pýcha.

Přátelé Vita

Joe Barbaro.gif

Joe Barbaro je profesionální zločinec a celoživotní přítel Vita Scaletty.Je nepředvídatelný a přímočarý,dokáže natropit problémy krakticky v jakékoliv situaci.Malý Joe byl postrachem ulice.S mladším Vitem se seznámil,když ho Vito vyzval na souboj,aby mohl vstoupit do jeho gangu.Během dalších deseti let dvojka Joe a Vito společně fungovala velice dobře, racionální Vito držel divokého Joa na kontrole a společně fungovali jak uspěšný pár drobných zlodějíčků.Dnes si Joe života užívá silné pití, rychlá auta, lehké ženy. Postupovat nahoru po žebříku zločinecké hierarchie je pro něj perfektní způsob,jak ukojit své potřeby.

Rodina Scalettova

Francesca Scalettová

Francesca Scalettová je Vitova starší sestra.Nesmělá a tich dívka dokončila střední školu s vyznamenáním a od svých šestnásti vede církevní klub mládeže.Snažila se přesvědčit malého Vita, aby se nestýkal s členy místního dětského gangu, odměňovala ho bombóny za domácí práce a chození do kostela.Teď jsou oba sourozenci starší a Francesce nezbývá, než se modlit.Franceska, nebo "Frankie", jak jí Vito říká, žeje se svou matkou a vydělává na chod domácnosti jako účetná u Trago Oil Co.

Rodina Scalettova

Vito Scaletta.gif

Vito Scaletta do Ameriky přijel s rodiči jako malé dítě a o těžkém životě chuďase zjistil vše z první ruky v Italském Ghettu Empire Bay.Vito se poučil z otcova předčasného odchodu do hrobu a rozhodl se,že žít podle zákonů je pro hlupáky.Své děství strávil na ulicích, kde se seznámil s Joem Barbarou,uřvaným chuligánem, ze kterého se brzy stal Vitův nejlepší přítel. Vito a Joe, mozek a svaly za stovkou drobných zločinů,neustále závistivě sledující bohaté mafiány namyšleně chodící po Italské čtvrti. Vito a Joe,snící o lepším pohodlnějším životě. Dospělý Vito je za každou cenu odhodlaný dosáhnout v životě něčeho lepšího.

Rodina Scalettova

Eric.gif

Eric Reilly se narodil Irským imigrantům v Empire Bay v roce 1918. Vyrostl v Millville,kde se svým otcem jako mechanik opravující náklaďáky firmy Trago Oil.V roce 1936 se oženil se Sárou Collinsovou,dcerou vedoucího autoparku Trago.Po svatbě se Eric jen málokdy objevil doma,místo toho trávil noc pitím se svými kamarády a často slovně i fyzicky napadal ženu. Vydržela to s ním dva těžké roky, než mu utekla.Eric krátce na to přišel a teď si vydělává peníze občasnou výpomoc v barech a prodávání marihuany.

1  
2  
3